29
kwie

#WielkanocDlaSeniora, #PosilkiDlaSeniorow – nasze wsparcie dla osób najbardziej potrzebujących

W tym trudnym okresie pandemii koronowirusa znacząca grupa osób starszych, w trosce o swoje zdrowie i życie, przebywa stale w domach. W czasie Wielkanocy seniorzy nie tylko nie spotykali się z bliskimi, ale też często nie wychodzili na zakupy. Z myślą o nich pojawił się pomysł, aby dostarczyć im pełnowartościowe paczki świąteczne. W związku z tym, że Testa Communications w swoim portfolio ma wiele projektów kulinarnych i gastronomicznych, agencja postanowiła wykorzystać swoją wiedzę, aby poprzez zaprzyjaźnione restauracje dotrzeć z pomocą do potrzebujących. W ramach akcji #WielkanocDlaSeniora, wraz z Burmistrzem Dzielnicy Wilanów, Testa pomogła tym, którzy teraz najbardziej wymagają wsparcia.

W piątek i sobotę, tuż przed Wielkanocą dostarczono ponad 100 paczek potrzebującym seniorom z warszawskiej dzielnicy Wilanów. A w nich: pasztety, żurki, pieczone schaby z działającej lokalnie Kuchni Otwartej i świąteczne babeczki z warszawskiej Cukierni Olsza. W trosce o bezpieczeństwo seniorów, posiłki dystrybuowane były w bezpiecznych paczkach, zostawianych przed drzwiami.

Akcję udało się przeprowadzić dzięki zaangażowaniu i wsparciu wielu osób i instytucji. My tylko rozpoczęliśmy zbiórkę na portalu zrzutka.pl pod hasłem #WielkanocDlaSeniora. Zrzutka promowana była w social mediach. Ten ważny post wyświetliło ponad 170 000 osób, kilkaset zdecydowało się wziąć w niej udział. Darczyńcy wspierający akcję mogli wysłać #WielkanocDlaSeniora do konkretnej osoby lub do grupy najbardziej potrzebujących, pozostających pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej Dzielnicy Wilanów – mówi Katarzyna Ziemska, CEO Testa Communications.

W ramach zrzutki zebrano ponad 24 000 zł. Kwota ta przeznaczona została nie tylko na paczki z obiadem świątecznym.

Restauracje Kuchnia Otwarta i YE YE Mex Food, od początku pandemii codziennie gotują i dostarczają posiłki do seniorów z Wilanowa, wskazanych przez OPS. Partnerem akcji #PosilkiDlaSeniorow jest Fundacja Samodzielność od Kuchni.

Od połowy kwietnia restauracje przekazały również ponad 230 posiłków dla personelu medycznego z warszawskich szpitali w ramach ogólnopolskiej inicjatywy obywatelskiej #WzywamyPosilki

Katarzyna Ziemska, CEO Testa Communications była gościem programu „Pomagajmy sobie” w telewizji TVN 24, w którym opowiedziała o inicjatywie #WielkanocDlaSeniora oraz zaapelowała do telewidzów o wsparcia łańcucha pomocy.

Za serce i wsparcie dziękujemy szczególnie Panu Mateuszowi Juroszkowi, firmom Polnord, ROBYG, OAK Development, Klondaik, Multidekor, Real Management, Fundacji Lepszy Wilanów, Ceetrus, Cukierni Olsza, Robmar oraz wspierającemu projekt Burmistrzowi Dzielnicy Wilanów.

Zrzutka jest nadal aktywna https://zrzutka.pl/ep4mzc

Napisz do nas!

Odpowiemy na każde pytanie!    Pobierz brief