Zawody Family Cup w Tatralandii

Od 10 do 15 czerwca na Słowacji w Tatralandii, w największym w środkowej Europie parku rodzinnej rozrywki i przygody, rozegrano pierwszy w historii turniej Family Cup. Udział w sportowych zmaganiach wzięły gwiazdy polskiej sceny muzycznej, aktorzy, sportowcy oraz dziennikarze wraz ze swoimi rodzinami. W Tatralandii, oprócz przygotowanych zadań, nie zabrakło też czasu na relaks i skorzystanie z licznych atrakcji parku.
 
W zawodach Family Cup wzięli udział m.in. Mandaryna z rodziną, Monika Mrozowska z mężem Maciejem Szaciłło i dziećmi, aktorka Ewa Gawryluk z Waldemarem Błaszczykiem i córką, Paweł Nastula z rodziną, aktor Wojciech Majchrzak z córką, Tomasz Dedek z rodziną, Magda Steczkowska z rodziną, a także dziennikarze z różnych redakcji.
 
Zabawa trwała 6 dni. Każdy miał szansę wykazać się swoimi umiejętnościami, zręcznością i refleksem. Rodziny rywalizowały ze sobą w różnych konkurencjach. Punkty można było zdobyć m.in. na symulatorze gry w golfa, chodząc na szczudłach, podczas gry w tenisa stołowego, czy zbijając wielkie kręgle. W parku Western City najwytrwalsi zajmowali się wyławianiem złota, strzelaniem z łuku i wiatrówki oraz ujeżdżaniem rodeo byka. Ci najodważniejsi mogli poskakać na bungee trampolinie i w ten sposób zdobyć dla swojej rodziny kolejne punkty. Miłośnicy wodnych szaleństw ścigali się podczas biegu po pontonach, na ślizgawkach, czy w trakcie zawodów pływackich.
 
Zwycięzcą zawodów Family Cup została rodzina Ewy Krawiec z magazynu Men’s Health, która dzięki konkurencjom w Aquaparku, zostawiła w tyle resztę zawodników. Drugie miejsce zajęła rodzina Pawła Nastuli, a brązowy medal wywalczyła Ewa Gawryluk wraz z Waldemarem Błaszczykiem i córką Marysią. Podczas pobytu w słowackich Tatrach nie zabrakło też mnóstwa innych atrakcji. Goście mogli obejrzeć seans w kinie 5D, wybrać się na wycieczkę na jeden ze szczytów masywu Chopok i odpocząć oglądając piękne krajobrazy Niskich Tatr. Wieczorami wszyscy spotykali się na wspólnych kolacjach i dzielili się wrażeniami minionego dnia.
 
Tatralandia jest największym całorocznym parkiem rozrywki w centralnej Europie znajdującym się na Słowacji, na północnym brzegu jeziora Liptowska Mara, 2 km od miasta Liptovsky Mikulas, zaledwie 1 h jazdy samochodem od polskiej granicy. Położony jest wśród pięknej scenerii Niskich Tatr, w miejscu obfitującym w źródła mineralne. Tatralandia składa się z dwóch części: odkrytej, która działa latem i zadaszonej, czynnej cały rok. Na terenie ośrodka znajduje się 8 całorocznych basenów z mnóstwem atrakcji, jak np.: łóżka wodne, prądy, gejzery, wodna ścianka wspinaczkowa, masaże, koszykówka wodna czy aquaerobic. Niezapomnianych wrażeń dostarczają zjeżdżalnie wodne, których w Tatralandii jest aż 30, a ich łączna długość wynosi ponad 2000 metrów.
 
Oprócz basenów i zjeżdżalni, w Tatralandii znajdziemy nadmuchiwane miasteczko Summer City. To właśnie tutaj można zanurkować w piłkach, wziąć udział w rzymskich zapasach, poskakać na trampolinie, pograć w siatkówkę plażową, wielkie szachy, a nawet pokręcić się na karuzeli. Inną atrakcją Tatralandii jest Western City – największy naturalny park rozrywki na Słowacji, będący wierną kopią miasteczka na Dzikim Zachodzie z końca XIX wieku. Na osoby spragnione tropikalnych klimatów czeka Wyspa Piratów z Karaibów – kompleks tropikalny z basenami, z którego doskonale widać panoramę Tatr, a także do Saunowy Świat Celtów oraz Wellness Paradise, czyli kompleks masaży, kąpieli i zabiegów leczniczych i relaksacyjnych.

Napisz do nas!

Odpowiemy na każde pytanie!    Pobierz brief