Wystawcy z Polski Wschodniej na targach w Korei

Branża spożywcza od wielu lat jest domeną Polski Wschodniej. Podczas targów SEUL FOOD&HOTEL 2013 w Korei przedsiębiorcy ze wschodnich województw naszego kraju mieli okazję prezentacji swoich produktów. Wśród wystawców znaleźli się m.in. producenci soków, przetworów mlecznych oraz firmy związane z produkcją wędlin.

Targi SEUL FOOD&HOTEL, odbywające się w Korei Południowej, przyciągają liczne zagraniczne firmy związane z sektorem spożywczym i hotelarskim. Rynek koreański stanowi duży potencjał szczególnie dla producentów żywności. Na targach SEUL FOOD&HOTEL 2013 nie mogło zabraknąć również firm z Makroregionu Polski Wschodniej, które oprócz silnej pozycji na rodzimym rynku, od wielu lat podbijają rynki zagraniczne. Spośród 12 wystawców obecnych na targach dużą część stanowili przedstawiciele z województwa lubelskiego, w którym funkcjonuje wiele przedsiębiorstw związanych z sektorem spożywczym oraz profesjonalne, wyspecjalizowane gospodarstwa rolne.

Wysokiej jakości żywność z Polski Wschodniej jest ceniona za swój smak nie tylko na rynku polskim, ale również na zagranicznych stołach. Stąd duże zainteresowanie naszymi producentami na targach SEUL FOOD&HOTEL 2013. Stoisko Polski Wschodniej licznie odwiedzali zarówno koreańscy importerzy, przedstawicie firm z sektora spożywczego, ale również koreańskie media. Dziennikarze z Seulu byli szczególnie zainteresowani przetwórstwem owocowo-warzywnym, ale także ekologicznymi farmami i powstającymi na nich wysokiej jakości produktami spożywczymi, z którymi utożsamiają Polskę.

Podczas SEUL FOOD&HOTEL 2013, na zlecenie PAIiIZ S.A., w ramach realizacji Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, agencja Testa Communications odpowiadała za kompleksową organizację spotkania prasowego oraz działania media relations.

Napisz do nas!

Odpowiemy na każde pytanie!    Pobierz brief