Plebiscyt Hotel Roku 2013

21 marca w Warszawie rozstrzygnięto plebiscyt „Hotel Roku 2013”. Na podstawie głosów gości hotelowych przyznano nagrody w 10. kategoriach. Główną nagrodę i tytuł „HOTEL ROKU 2013” otrzymał „Hanza Pałac Rulewo”.  W trakcie gali wyróżniono również najlepszą sieć hotelową i hotelarza 2013 roku.  

Z roku na rok w Polsce rośnie liczba gości hotelowych, nie tylko tych biznesowych, ale również osób prywatnych, korzystających z bazy hotelowej podczas wyjazdów weekendowych i dłuższych pobytów wakacyjnych. Sprecyzowane oczekiwania obu tych grup przyczyniły się do specjalizacji hotelowej. Obok hoteli sieciowych, działających w Polsce pod światowymi markami, działa w Polsce coraz więcej hoteli niezależnych. Aby ułatwić gościom hotelowym wybór najlepszej oferty, za którą będzie stała wysoka jakość usług i oczekiwany komfort pobytu, portal rezerwacji hotelowych HRS.pl w 2011 roku stworzył plebiscyt „Hotel Roku”.

– Koncepcja plebiscytu „HOTEL ROKU” powstała w oparciu o trend, który szczególnie zaznaczył się w ostatnich latach, a związany jest z rolą hoteli niezależnych w polskim hotelarstwie. Obecnie zdecydowaną większość rezerwacji polscy klienci dokonują właśnie w takich hotelach. Zdecydowaliśmy, że plebiscyt „Hotel Roku”, w odróżnieniu od podobnych projektów, które powstawały już na polskim rynku, będzie głosem gości hotelowych, którzy będą przyznawali osobne nagrody dla hoteli sieciowych, jak i niezależnych – tłumaczy Łukasz Dąbrowski, Dyrektor Generalny HRS Polska.

Aby znaleźć się w gronie nominowanych hoteli i wziąć udział w plebiscycie „HOTEL ROKU 2013”, hotele musiały być obecne na platformie rezerwacyjnej HRS.pl. O tym który hotel zakwalifikował się do plebiscytu, decydowały głosy i oceny gości, przyznawane na HRS.pl po każdorazowej wizycie w hotelu. Te obiekty, które miały najwyższe noty, otrzymały nominacje i możliwość udziału w plebiscycie.

Od 25 października 2012 roku do 7 marca 2013 roku na stronie www.hotelroku.com trwało otwarte głosowanie. Można było oddać swój głos na hotele w 10. kategoriach: premiera, hotele biznesowe, najlepszy serwis hotelowy, hotele ekonomiczne, hotele luksusowe, hotele design, hotele SPA, hotele wypoczynkowe oraz pałace i zamki. Główna kategoria i nagroda „HOTEL ROKU 2013” została przyznana hotelowi, który zdobył najwięcej głosów spośród wszystkich kategorii. Przedstawiciele branży hotelowej i laureaci z 2012 roku mieli możliwość oddania swojego głosu przy wyborze „Hotelarza Roku 2013” i „Sieci Hotelowej Roku 2013”.

Duże zainteresowanie plebiscytem świadczy o coraz większej popularności usług hotelowych w Polsce i rosnących oczekiwaniach gości. – Hotelarstwo przez długi czas traktowane było jak branża niszowa, która dotyczy tylko wąskiej grupy klientów. To się zmienia z roku na rok. Hotele to produkt nie tylko dla wybranych, to produkt dla każdego – podkreśla Artur Lisowski, Dyrektor Marketingu HRS Polska.   

HOTEL ROKU 2013” to już 2. edycja plebiscytu, który wyrobił sobie uznanie i renomę branży hotelowej, ale przede wszystkim gości. – „HOTEL ROKU” to pierwszy plebiscyt, który został dostrzeżony przez media ogólnopolskie i trafił do świadomości Polaków, jako wyznacznik standardów i jakości w branży hotelarskiej – podkreśla Łukasz Dąbrowski z HRS.

Hotele nagrodzone w plebiscycie „HOTEL ROKU” uzyskują tytuł, który stanowi istotny atut marketingowy, ale również argument i rekomendację, ułatwiającą gościom wybór danej oferty. W tym roku najlepszym „Hotelem Roku 2013” okazał się Hanza Pałac Rulewo, który zdobył również nagrodę w kategorii „Pałace i Zamki”. Nagrodę wręczył Tobias Ragge, Dyrektor Zarządzający HRS, który prowadzi rodzinną firmę, jako reprezentant drugiego pokolenia właścicieli. W plebiscycie HOTEL ROKU 2013 przyznano również trzy nagrody specjalne dla hoteli oznaczonych znakiem jakości HRS, tzw. HRS QUALITY SEAL.

Patronem plebiscytu „HOTEL ROKU 2013” jest magazyn Forbes, tygodnik Newsweek i telewizja POLSAT, patronat branżowy nad plebiscytem HOTEL ROKU objął magazyn HOTELARZ. Patronem honorowym jest POLSKA ORGANIZACJA TURYSTYCZNA.

⇒ Zorganizuj z nami konferencję plebiscyt na najlepsze firmy w branży!
⇒ Wypromuj efektywnie swej produkty w Polsce i na świecie!

Napisz do nas!

Odpowiemy na każde pytanie!    Pobierz brief