Dziennikarze z wizytą studyjną na Kielecczyźnie i Podkarpaciu

Na zaproszenie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., w ramach Programu Promocji Gospodarczej Polski Wschodniej, w dniach 10-14 czerwca, Makroregion Polska Wschodnia odwiedzili dziennikarze ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Chińskiej Republiki Ludowej.

Podczas wizyty studyjnej dziennikarze poznali nie tylko walory inwestycyjne odwiedzanych regionów, ale także walory turystyczne Polski Wschodniej. W ciągu 4 dni dziennikarze wzięli udział w III Forum Polski Wschodniej w Kielcach odwiedzili Filharmonię Świętokrzyską oraz Kielecki Park Technologiczny. Wizytę zakończyło zwiedzanie dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich i spacer po Jaskini Raj, skąd dziennikarze udali się do Sandomierza.

Kolejnym punktem programu była wizyta w fabryce światowego lidera w dziedzinie innowacyjnych i wysokoefektywnych produktów ze szkła i systemów przeszkleń – Pilkington Automotive Poland Sp. z o. o.

Na dalsze rozmowy dotyczące nie tylko firmy Pilkington, ale też atutów całej Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, goście przenieśli się do Zamku w Baranowie Sandomierskim. Stamtąd udali się na uroczysty lunch z władzami Przemyśla.

Ostatnie dni pobytu w Polsce Wschodniej przypadły na wizytę w Rzeszowie. Dzięki zaangażowaniu lokalnych władz, przedstawiciele zagranicznych mediów mieli szansę nie tylko docenić walory turystyczne tego miasta, ale przede wszystkim poznać szczegóły dotyczące specyfiki znanej na całym świecie firmy z branży IT: ASSECO.

Testa Communications była odpowiedzialna za kompleksową organizację wizyty studyjnej oraz działania media relations.

Napisz do nas!

Odpowiemy na każde pytanie!    Pobierz brief