14
paźdź

„Zaszczep się wiedzą” już online

Od kilku dni w Internecie dostępna jest nowa strona internetowa gromadząca najważniejsze i rzetelne informacje na temat szczepień, przygotowana w ramach akcji społecznej o nazwie „Zaszczep się widzą”. Za przygotowanie strony w odpowiada Testa Communications.

„Zaszczep się wiedzą” to społeczna akcja informacyjno-edukacyjna, której celem jest promocja rzetelnych źródeł informacji na temat szczepień. Głównym narzędziem jest przyjazna witryna internetowa, na której osoby stojące przed decyzją: „szczepić, czy nie szczepić?” mogą znaleźć sprawdzone źródła wiedzy na temat szczepionek i szczepień.

13 października w Warszawie, w centrum prasowym PAP, odbyła się też konferencja prasowa inaugurująca akcję „Zaszczep się wiedzą”. Podczas spotkania przedstawiono niepublikowane dotąd wyniki badań opinii publicznej na temat: „Gdzie Polacy szukają informacji na temat zdrowotne? Szczepienia” (Millward Brown, październik 2015 r.). W panelu dyskusyjnym wzięli udział eksperci i przedstawiciele partnerów akcji.

Akcja edukacyjna „Zaszczep się wiedzą” odbywa się pod patronatem: Centrum Zdrowia Dziecka, Centrum Medycznego Damiana, Fundacji Rozwoju Pediatrii, Konsultanta krajowego w dziedzinie chorób płuc, Konsultanta krajowego w dziedzinie neonatologii, Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, Ogólnopolskiego Programu Zwalczania Grypy, Polskiej Akademii Nauk, Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, Polskiego Towarzystwa Higienicznego, Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego oraz Pracodawców RP.
Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA.
Zapraszamy na www.zaszczepsiewiedza.pl

Napisz do nas!

Odpowiemy na każde pytanie!    Pobierz brief