JAK WSPIERALIŚMY ELEVEN SPORTS I PIŁKARSKIE LEGENDY

Ufff… to były naprawdę gorące dni dla zespołu sportowego Testa Communications. Między 7 a 9 czerwca wspieraliśmy naszego Klienta, telewizję ELEVEN SPORTS, w działaniach PR i w mediach społecznościowych przy okazji wielkiego meczu piłkarskiego LaLiga Legends – Polskie Legendy. Uzyskaliśmy liczby, które dają powody do satysfakcji: ponad 100 publikacji, AVE sięgające 680 tys. PLN, a także zasięg organiczny w mediach społecznościowych, który przekroczył MILION!

Dzięki inicjatywie LaLiga i naszego Klienta ELEVEN SPORTS na stadionie Legii w Warszawie zagrali tacy piłkarze, jak Fernando Morientes, Gaizka Mendieta, Michel Salgado, Luis Garcia, Jerzy Dudek, Tomasz Frankowski, Tomasz Hajto czy Michał Żewłakow. Jednak wszystko tak naprawdę zaczęło się jeszcze w kwietniu, kiedy w SkyBox na Legii odbyła się konferencja prasowa, na której szefostwo stacji oraz przedstawiciele hiszpańskiej federacji i piłkarskie gwiazdy ogłosili decyzję o organizacji wydarzenia. Nasze działania media relations oraz transmisja konferencji na oficjalnej stronie na Facebooku (zasięg: 823 765) stanowiły mocne otwarcie.

Od tego czasu prowadziliśmy konsekwentną komunikację. Kumulacja nastąpiła między 7 a 9 czerwca. Najpierw w prestiżowym biurowcu przy Złotej 44 odbyła się kolejna konferencja z udziałem piłkarskich gwiazd. Sala pełna dziennikarzy oraz ponad milion wyświetleń i blisko 6,5 tysiąca reakcji podczas relacji na żywo na Facebooku – fakty mówią same za siebie. Towarzyszyliśmy również hiszpańskim gwiazdom w trakcie ich wizyty w ELEVEN SPORTS, relacjonując na bieżąco wydarzenia w social mediach (m.in. rozgrywki na konsoli oraz w piłkarzyki). Dzień później w warszawskim hotelu Double Tree by Hilton odbył się Media Day z udziałem przedstawicieli największych redakcji w kraju. Wywiady, dyskusje zakulisowe oraz specjalny live chat na żywo z Michelem Salgado dla fanów na Facebooku – naprawdę się działo! Autor najlepszego pytania otrzymał VIP-owskie zaproszenia na piątkowy mecz. Przygotowaliśmy również specjalną niespodziankę z udziałem piłkarzy, ale… o niej poinformujemy na początku wakacji ;)

9 czerwca byliśmy na stadionie Legii już pięć godzin przed rozpoczęciem meczu. Dzięki zaufaniu Klienta otrzymaliśmy nieograniczony wstęp za kulisy: od szatni piłkarzy, poprzez strefę Meet&Greet, gdzie zawodnicy spotkali się z kibicami, aż po murawę. Przeprowadziliśmy kilka relacji live w social mediach: z udziałem dziennikarzy ELEVEN SPORTS, gdy zawodnicy wychodzili z tunelu na boisko oraz po ostatnim gwizdku pani sędzi, kiedy wręczane było trofea dla uczestników spotkania. Publikowaliśmy zdjęcia, filmy i inne materiały ukazujące kulisy rodzinnej fiesty na stadionie! Tego dnia zasięg na Twitterze przekroczył 200 tys.! Ponadto, w piątek hashtag #LaLigaLegends znalazł się na samym szczycie trendów na polskim Twitterze!

Polskie Legendy przegrały z LaLiga Legends 0:2, ale to jedyna rzecz, na którą tego dnia wpływu mieć nie mogliśmy ;)

Napisz do nas!

Odpowiemy na każde pytanie!    Pobierz brief