04
grudz

V Forum Psychoonkologii dla Pacjentów, ich Bliskich, Profesjonalistów i Pracodawców już za nami!

W dniu 26 listopada, we współpracy ze Stowarzyszeniem Unicorn zorganizowaliśmy V Forum Psychoonkologii dla Pacjentów, ich Bliskich, Profesjonalistów i Pracodawców.

Ponad 1000 osób zarejestrowało się na organizowane przez nas wydarzenie. 37 prelegentów, 48 warsztatów, a z sesjami plenarnymi to aż 75 wystąpień. 12 godzin transmisji na żywo (od 8:30 do 20:30), łącznie ponad 50 godzin wiedzy przekazanej uczestnikom przez prelegentów.

Średni czas spędzony przez uczestnika na Forum to aż 4 godziny, co potwierdza wysoki poziom merytoryczny wydarzenia. Wśród prelegentów znaleźli się: prof. dr hab. n. med. Cezary Szczylik, prof. dr hab. n. med. Krystyna de Walden-Gałuszko, prof. Piotr Wysocki, dr med. Janusz Meder, dr Ewa Wojtyna, dr n. o zdr. Paweł Witt oraz dr hab. n. med. Marzena Samardakiewicz i wielu innych, cenionych wykładowców.

Z najchętniej wybieranych warsztatów warto wymienić (w nawiasie liczba uczestników):

  1. Metody pracy z oddechem w leczeniu klaustrofobii u chorych onkologicznych poddawanych radioterapii. (52)
  2. nowoTWÓRCZE opowieści- czyli jak rozmawiać z dziećmi o chorobie (50)
  3. Śmierć. W jaki sposób poukładać się z nią kiedy pomagamy chorym onkologicznym? (50)
  4. Natura w Tobie – Ty w Naturze. Odkrywaj – żyj w zgodzie – żyj zdrowiej! (48)
  5. Trudności i niepokoje po stronie pacjenta i lekarza w chwili informacji o chorobie nowotworowej – jak je oswoić i złagodzić? (47)

 

Wyzwaniem organizacyjnym było przygotowanie i prowadzenie na żywo jednocześnie 8 warsztatów dla trzech grup odbiorców: pacjentów i ich bliskich, profesjonalistów i pracodawców. Każdy kto się zarejestrował mógł uczestniczyć w wybranych zajęciach. Średnio na każdym warsztacie było około 30 osób, a na sesjach plenarnych prawie po 300.

Patronami medialni Forum byli: Twój Styl, twojstyl.pl, TVN oraz DD TVN, onet.pl, a także tytuły branżowe: Menedżer Zdrowia, Kurier Medyczny oraz portale: cowzdrowiu.pl, medexpress.pl, rynekzdrowia.pl, mzdrowie.pl oraz zwrotnikraka.pl. To głównie dzięki nim dotarliśmy z informacją do ponad miliona osób! W ciągu zaledwie dwóch tygodni ukazało się 55 publikacji na portalach, Facebooku, Instagramie, Twitterze, w prasie, radiu i telewizji.  Jednak podziękowania należą się każdemu kto wsparł nasze starania by dotrzeć z informacją do wszystkich zainteresowanych.

Zrobiliśmy to dla osób, które w jakichś sposób dotknęła choroba onkologiczna. Cieszymy się, że w ten sposób mogliśmy dokonać czegoś ważnego i bardzo potrzebnego, zwłaszcza w trudnych czasach pandemii.

Dzisiaj każdemu życzymy dużo zdrowia

Napisz do nas!

Odpowiemy na każde pytanie!    Pobierz brief