20
marz

Światowy Dzień Wody

22 marca 2015 r. obchodzimy Światowy Dzień Wody. W tym roku hasłem przewodnim jest „Woda i zrównoważony rozwój". Z tej okazji w całym kraju zaplanowano wykłady, pikniki i spotkania z naukowcami. W najbliższą sobotę, 21 marca zapraszamy mieszkańców Warszawy i okolic na rodzinny piknik z okazji Dnia Wody.

– Obecny rok jest wyjątkowy dla polskiej gospodarki wodnej – mówi Witold Sumisławski, Prezes Krajowego Zarządu Gospodarki Wodnej. – Kończymy drugi, bardzo ważny okres planistyczny, związany z naszą obecnością w Unii Europejskiej. Właśnie osiągnęliśmy półmetek konsultacji społecznych najważniejszych dokumentów w tym obszarze: aktualizacji planów gospodarowania wodami i planów zarządzania ryzykiem powodziowym. Światowy Dzień Wody to dobry moment, żeby przypomnieć o znaczeniu wody w naszym życiu. W najbliższy weekend (20-22 marca) będzie ku temu wiele okazji. W całym kraju zaplanowanych jest wiele ciekawych wydarzeń, których motywem przewodnim będzie woda. W Warszawie zapraszamy m.in. na wielki rodzinny piknik nad Wisłą, gdzie KZGW z mieszkańcami Warszawy zbuduje rzekę 3D i złoży wodzie życzenia.

Piknik jak co roku jest organizowany przez Wodociągi Warszawskie, Krajowy Zarząd Gospodarki Wodnej jest partnerem wydarzenia. Na odwiedzających piknik czeka szereg atrakcji: malowanie twarzy, tworzenie unikalnej rzeki w 3D, budowa samochodów z klocków LEGO, występy Szalonych Chemików, pokaz wodnych pióropuszy. Dla wszystkich gości przygotowaliśmy niespodzianki.Warszawskie Wodociągi zapraszają do zwiedzania najnowocześniejszej w Polsce Oczyszczalni Ścieków „Czajka” oraz zabytkowej Stacji Filtrów. Zwiedzający pojadą na wycieczkę specjalnymi autokarami. Wejściówki będzie można odebrać w dniu pikniku na stoisku MPWiK.

Czekamy na Was na Płycie Desantu przy Bulwarze Flotylli Wiślanej i ul. Solec, godz. 11-17. Dojazd autobusami: 138, 141, 143, 171, 182, 185, 188

Napisz do nas!

Odpowiemy na każde pytanie!    Pobierz brief